Firma Profili

ENDAM Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. 1972 yılında grubunun mühendislik işlerinde hizmet sunmak üzere kurulmuş, ancak TRT ile başlayan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı döneminde şirketin faaliyetleri bu alana çevrilmiştir. Bu doğrultuda anten tekniği konusunda 100 yıllık birikimi olan KATHREIN ve Verici teknolojileri konusunda uzman olan HIRSCHMANN firmalarının değişik ürün gruplarının Türkiye’de dağıtıcısı ve temsilcisi olarak 44 yıla yakın bir süredir çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Şirketimiz ulusal TV ve Radyo yayıncılığı alanında başta TRT olmak üzere diğer önde gelen yayıncı kuruluşlara yurt çapında değişik güç seviyesinde 1500’e takın TV ve Radyo istasyonlarının anahtar teslim olarak kurulumlarını gerçekleştirmiştir.

90’lı yılların ortalarından itibaren Türkiye de TÜRKSAT ile önem kazanmaya başlayan uydu yayıncılığının ortaya çıkardığı iş fırsatlarını değerlendirerek Merkezi Uydu-TV sistemleri alanında da ürün tedariki, bayi satış kanallarının tesisi, proje ve kurulum desteği ve satış sonrası servis hizmetlerini kapsayacak şekilde faaliyet alanlarını genişletmiştir.

2000’li yılların başından itibaren de Kablo-TV şebekesinin Türk Telekom’dan TÜRKSAT’a devredilmesi ile birlikte hızlanan yatırım ortamında Kablo-TV upgradeprojelerinde, analogtandijitale geçiş vekablointernet hizmetlerinin gerektirdiği modern altyapıların sağlanması sürecinde aktif bir rol oynamıştır.

Firmamız sürekli gelişen, eğitimli, deneyimli ve dinamik kadrosuyla sektördeki yeni teknolojilerin uygulanması konusunda da müşterilerine ayrıcalıklar sağlamaktadır.